Prečo je ĽSNS extrémistická strana

Pri označovaní strany Kotleba-ĽSNS používajú rôzni ľudia rôzne termíny – prezident Slovenskej republiky ich nazval fašistami, iní ich označujú za extrémistov či krajnú pravicu. Nech už použijeme ktorýkoľvek z nich, ponúkame vám niekoľko argumentov, ktoré jasne preukazujú, že táto strana a jej predstavitelia sú za hranicou kde končí politická diskusia a začína ohrozenie demokracie samotnej. Hlavné dôvody prečo považujeme Mariána Kotlebu a jeho stranu Kotleba-ĽSNS za neakceptovateľnú pre akéhokoľvek demokratického politika a pre občanov, kotrým záleží na budúcnosti našej vlasti sú najmä nasledovné body:

  1. Marián Kotleba má blízko k tvrdému jadru neonacistickej scény, v minulosti sám podporoval akcie organizované extrémnou pravicou. (dôkazy  a viac k téme nájdete tu)
  2. Na kandidátke ĽSNS a medzi poslancami ĽSNS sa vyskytujú osoby s neonacistickou minulosťou a názormi. Kotleba-ĽSNS nie je protestnou stranou, je to jediná strana, ktorá dal miesto na svojej kandidátke výkvetu slovenskej neonacistickej scény – počnúc spevákom skupiny JUDEN MORD  Rastislavom Rogelom a končiac Mariánom Magátom – človekom, ktorý gratuluje Adolfovi Hitlerovi k jeho nedožitým narodeninám a označuje ho za skvelého človeka, mierotvorcu a štátnika. (dôkazy  a viac k téme nájdete tu)
  3. Dlhodobo sa hlási k odkazu totalitného fašistického Slovenského štátu a jeho ideológii. Marián Kotleba ako hlavný predstaviteľ a “vodca” o.z. Slovenská pospolitosť (od roku 2003 do roku 2006), politickej strany Slovenská Pospolitosť – Národná Strana (od roku 2005 do jej rozpustenia v roku 2006) a volebný líder a neskôr predseda Ľudovej Strany- Naše Slovensko sa opakovane pozitívne vyjadroval na adresu totalitného fašistického Slovenského štátu a jeho predstaviteľov. (dôkazy  a viac k téme nájdete tu)
  4. Otvorené prejavy antisemitizmu, rasizmu, Rómov nazýva cigánskymi extrémistami a parazitmi. Marián Kotleba dlhodobo vo svojej politickej kampani prejavuje otvorene antisemitizmus. Ćasto označuje židov za sionistov, aby sa vyhol trestnému stíhaniu. Napriek tomu v niektorých jeho starších prejavoch je vo svojich prejavoch otvorenejší. Rovnako hanlivo sa vyjadruje na adresu Rómov, ktorých označuje ako “cigánski extrémisti”, “cigánski paraziti” a pod. (dôkazy  a viac k téme nájdete tu)
  5. Nikdy sa od týchto prejavov nedištancoval (“Ja som stále ten istý Kotleba“). Napriek opakovaným otázkam od novinárov od svojho zvolenia do funkcie predsedu BBSK sa Marián Kotleba nikdy nevyjadril k problematike holokaustu a ani sa nevyjadril k svojej minulosti a výrokom, naopak doslova povedal “Ja som ten istý Kotleba a budem aj navždy . „Slovenský slovník má milión slov, keby sme sa mali vyjadrovať ku každému, tak sme tu do večera,“ odpovedal Marián Kotleba na otázky novinárov, ktorí ho požiadali, aby definoval svoj vzťah k pojmom ako neonacizmus, holokaust, SNP a Rómovia. (viac tu)

Ďaľšie  zdroje a linky:

Wikipédia o Mariánovi Kotlebovi

Wikipédia o strane Kotleba-ĽSNS

Wikipédia o strane Slovenská pospolitosť – národná strana

https://picasaweb.google.com/111254200340366145470/KotlebaLSNS#6267078272872564018

https://dennikn.sk/432018/kotlebov-program-fasisticky/

http://hnonline.sk/slovensko/593855-toto-su-kotlebovi-extremni-poslanci

http://tv.sme.sk/v/28641/kotleba-nazor-na-holokaust-nepovie-v-minulosti-ho-popieral.html

http://nepriatelia-demokracie.blogspot.sk/2008/02/rozpustenie-slovenskej-pospolitosti.html

https://dennikn.sk/404134/zidovska-otazka-nas-zaujimat-nemusi-co-vsetko-uz-kotleba-povedal-snp-zidoch-slovenskom-state/

https://dennikn.sk/437198/transparency-kotlebovej-kandidatke-viacero-sudenych-vytrznikov-ci-extremistov/