1. Kotleba a extrémna pravica patria spolu

Nasledujúce fotografie pochádzajú z dvoch akcií krajnej pravice v Čechách, na ktorých je Marian Kotleba v spoločnosti známych neonacistov.

Prvá skupina fotiek je z pochodu, ktorý 1. mája 2008 organizovala Dělnická strana v Prahe. Posledná snímka, zložená z dvoch obrázkov, ho zachytáva 17. novembra 2008 na sídlisku Janov počas protirómskeho zhromaždenia, ktoré prerástlo do pokusu o pogrom.

Kotlebu na fotkách možno vidieť spolu so zakladateľom pražskej pobočky neonacistickej organizácie Blood and Honour, šéfom tejto organizácie zo Srbska, s najznámejšími predstaviteľmi organizácii Národní odpor a Autonomní nacionalisté, s jedným z Vítkovských podpaľačov, ako aj ďalšími neonacistami odsúdenými za útoky na Rómov a propagovanie rasizmu.

Vedľa Mariana Kotlebu, v svetlej bunde a tmavých okuliaroch, zakladateľ pražskej pobočky neonacistickej organizácie Blood and Honour, Lukáš Strnad. Napravo od neho v čiernej bunde a šiltovke Jiří Dudák, v tom čase dvojka na kandidádke Dělnické strany pre Zlínsky kraj. Známa je jeho fotka pred vlajkou s hákovým krížom. Dole s modrým batohom Marián Kotlář, jedna z kľúčových postáv ostravských národných korporativistov a autonómnych nacionalistov.

Vľavo hore s palestínskou šatkou na krku Adam Berčík, ktorý sa na neonacistických zhromaždeniach pohybuje minimálne od roku 2003. Vedľa neho s holou hlavou a v slnečných okuliaroch Václav Cojocaru, jeden z tzv. Vítkovských podpaľačov. Za útok zápalnými fľašami, pri ktorom spôsobil ťažké popáleniny dvojročnému dievčatku a zranil jej rodičov si momentálne odpykáva 18-ročný trest. Napravo od neho, maskovaný čiernou kapucou, šiltovkou a slnečnými okuliarmi, Tomáš Vassiov, priateľ Václava Cojocaru, v minulosti trestaný za dobodanie Róma.

Na fotke sú dlhodobí účastníci neonacistických koncertov a stretnutí z Bratislavy, Zicho a Sedláček. Zicho v bledej šiltovke v strede fotografie, Sedláček v dioptrických okuliaroch medzi nim a Kotlebom. V pravom dolnom rohu stojí vedľa Kotlebu ďalšia známa postavička českej nazi scény, fanatický antisemita a bývalý hovorca portálu NSEC88, Erik Sedláček, ktorého odsúdili za vydávanie rasistického časopisu. Naľavo od neho je potom dlhoročný aktivista napojený na štruktúry Národného odporu, Jindřich Šafránek

17. novembra roku 2008 došlo k vyvrcholeniu neonacistických aktivít v súvislosti s rasovým napätím v severočeskom Janove. Jednalo sa o doposiaľ najväčšiu mobilizáciu neonacistov v českých dejinách. Akcie sa zúčastnil aj Marián Kotleba. V ľavej časti obrázku drží mikrofón v ruke Jiří Bunda, ktorý ako jeden z prvých do praxe českej NS scény zaviedol trend autonómneho nacionalizmu, pri ktorom neonacisti preberajú imidž anarchistov, AFA a rôznych subkultúr.